Dziecko w Przedszkolu Promyk ma zagwarantowaną fachową opiekę w dni robocze w godzinach 7:00-18:00. Czas pracy placówki przeznaczony jest na przygotowywanie podopiecznych do wejścia w późniejsze życie szkolne.

Przedszkole Promyk oferuje dziecku wiele zajęć dydaktycznych, które realizujemy głównie poprzez zabawę. Dzięki niej przygotowujemy je do późniejszego zdobywania umiejętności nauki:

• czytania i pisania
  • matematyki
  • języka angielskiego
  • plastyki
  • muzyki
  • rytmiki

oraz umiejętności samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Podstawa programowa wychowania przedszkolnego obejmuje:

• kształtowanie umiejętności społecznych dzieci
  • kształtowanie czynności samoobsługowych, nawyków higienicznych i kulturalnych
  • wychowanie zdrowotne i kształtowanie sprawności fizycznej
  • wychowanie przez sztukę – plastyka i technika
  • wychowanie przez sztukę – dziecko widzem i aktorem
  • wychowanie przez sztukę – muzyka, śpiew, pląsy, taniec
  • wspomaganie rozwoju umysłowego poprzez zabawy konstrukcyjne
  • poznawanie zjawisk atmosferycznych
  • wychowanie dla poszanowania roślin i zwierząt
  • edukacja matematyczna
  • kształtowanie gotowości do nauki czytania i pisania
  • wychowanie rodzinne, obywatelskie i patriotyczne

Kliknij i zobacz, jakie wykorzystujemy metody nauczania stosowane w Przedszkolu Promyk.

W Przedszkolu  Promyk funkcjonują cztery grupy przedszkolne:

• I grupa - trzylatki
  • II grupa - czterolatki
  • III grupa - pięciolatki
  • IV grupa  sześciolatki, grupa rocznego przygotowania przedszkolnego - "Zerówka"